Discutii publice despre homosexualitate - un fel de gayforum
Forumul este deschis oricaror idei. Oricine poate oferi propriile sale intrebari sau raspunsuri. Trebuie insa respectate minime standarde de decenta si coerenta. Gay, lesby sau hetero (mai ales), toti sunt bineveniti. Incepeti prin a apasa pe INREGISTRARE
Lista Forumurilor Pe Tematici
Discutii publice despre homosexualitate - un fel de gayforum | Reguli | Inregistrare | Login

POZE DISCUTII PUBLICE DESPRE HOMOSEXUALITATE - UN FEL DE GAYFORUM

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
Angi
Femeie
25 ani
Bucuresti
cauta Barbat
26 - 52 ani
Discutii publice despre homosexualitate - un fel de gayforum / OffTopic / Brokeback Mountain... a vazut cineva filmul? Moderat de bubu
Autor
Mesaj Pagini: 1
Brian19
Senior

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 98
Tocmai l-am scos de pe retea si m-am uitat la el... E superb si foarte trist. Si Heath Ledger joaca de o maniera colosala... L-a mai vazut cineva de pe aici sau a citit nuvela? Are cineva comentarii de facut?... Eu zic ca merita Oscarul!

_______________________________________
Queen: Brian May, Freddie Mercury, Roger Taylor, John Deacon... 4 (cute) gys that rocked the world of music!

pus acum 20 ani
   
inlove
Junior

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 38
da eu l-am vazut, e super, l-am vazut de 2 ori pana acum

pus acum 20 ani
   
Brian19
Senior

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 98
Da, este... e emotionant. Am mai revazut azi cateva secvente si mai ca nu mi-au dat lacrimile...

Dar nuvela a citit-o cineva?... O gasiti pe, in limba romana... Hm, nu m-a impresionat deloc... poate si pentru ca vazusem filmul, care este magistral... dar, de obicei, ecranizarile sunt sub valoarea cartii - in cazul asta, este exact invers. Bine, poate ca si traducerea era de vina, ar fi interesant de vazut cum suna in engleza. Ce am citit eu (nu am avut rabdare sa o parcurg pe toata) nu mi s-a parut foarte bine scris... si in film erau o delicatete si o poezie care in nuvela lipseau cu desavarsire... parea totul foarte prozaic... si artificial, exterior trairii personajelor - in film, in schimb, parea ca numai dintr-o privire ajungeai sa te conectezi la psihologia lui Jack si Ennis.
In fine... filmul este de nota 10. Daca un film bun este unul care te face sa te gandesti la el mult timp dupa aceea, atunci acesta este sigur un film foarte bun


_______________________________________
Queen: Brian May, Freddie Mercury, Roger Taylor, John Deacon... 4 (cute) gys that rocked the world of music!

pus acum 20 ani
   
knowhow
Moderatoru' 'al mai mare

Inregistrat: acum 21 ani
Postari: 9
in engleza o gasiti pe grupul Gayro, dar tre sa va inscrieti: http://groups.google.com/group/gayro/
adresa exacta (nu stiu daca merge) este: http://groups.google.com/group/GayRO/br ... 83d9a76cf/

Modificat de knowhow (acum 20 ani)


pus acum 20 ani
   
Brian19
Senior

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 98
Multumesc mult, o sa o citesc in engleza, pesemne ca traducerea era de vina la varianta pe care am citit-o eu

_______________________________________
Queen: Brian May, Freddie Mercury, Roger Taylor, John Deacon... 4 (cute) gys that rocked the world of music!

pus acum 20 ani
   
inana
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 79
Vai.. ma faceti sa ma uit la film

_______________________________________
Nu omul este controlat de circumstante, acestea sint controlate de om.

pus acum 20 ani
   
Brian19
Senior

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 98
Merita sa il vezi, pe bune! E superb...

_______________________________________
Queen: Brian May, Freddie Mercury, Roger Taylor, John Deacon... 4 (cute) gys that rocked the world of music!

pus acum 20 ani
   
inlove
Junior

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 38
Cred ca deja a facut inconjurul lumii vreo 3 ori pana acum

pus acum 20 ani
   
Angel
Senior

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 52
Nu l-am vazut, dar vreau sa-l vad.

_______________________________________
Asta e, toti suntem diferiti si asemanatori, in acelasi timp...

pus acum 20 ani
   
Brian19
Senior

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 98
Il gasesti pe net, daca nu ai timp sa mergi la cinema Si chiar de calitate super-buna

_______________________________________
Queen: Brian May, Freddie Mercury, Roger Taylor, John Deacon... 4 (cute) gys that rocked the world of music!

pus acum 20 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la