Discutii publice despre homosexualitate - un fel de gayforum
Forumul este deschis oricaror idei. Oricine poate oferi propriile sale intrebari sau raspunsuri. Trebuie insa respectate minime standarde de decenta si coerenta. Gay, lesby sau hetero (mai ales), toti sunt bineveniti. Incepeti prin a apasa pe INREGISTRARE
Lista Forumurilor Pe Tematici
Discutii publice despre homosexualitate - un fel de gayforum | Reguli | Inregistrare | Login

POZE DISCUTII PUBLICE DESPRE HOMOSEXUALITATE - UN FEL DE GAYFORUM

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
Isabela_9my pe Simpatie.ro
Femeie
24 ani
Constanta
cauta Barbat
32 - 48 ani
Discutii publice despre homosexualitate - un fel de gayforum / Este Biserica Ortodoxa Romana mai intoleranta decat alte biserici? / Religia si sexualitatea. Moderat de knowhow
Autor
Mesaj Pagini: 1
Angel
Senior

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 52
Ce au de impartit aceste domenii total diferite? Fiecare reprezinta si are lucruri diferite, reguli proprii, oamenii sai... De ce sa se amestece, sa intre in conflict una cu cealalta? De ce nu-si vede fiecare de treaba sa?

_______________________________________
Asta e, toti suntem diferiti si asemanatori, in acelasi timp...

pus acum 19 ani
   
Angel
Senior

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 52
Poate sunt . Ha! Ha!

_______________________________________
Asta e, toti suntem diferiti si asemanatori, in acelasi timp...

pus acum 19 ani
   
nccmn
Nou venit

Din: Bucu, Ialomiţa
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 1
Faptul că religia are concepţii optuze privind sexualitatea este deja cunoscut.
De-a lungul istoriei, cele mai multe crime au avut ca sursă intoleranţa religioasă şi îndoctrinarea excesivă.
Citiţi despre cruciade, inchiziţie, cucerirea Americii (de fapt, distrugerea de către europeni a civilizaţiilor precolumbiene), Jihad şi îmi veţi da dreptate.


_______________________________________
Elton John spunea că Isus a fost homosexual.

pus acum 16 ani
   
maria
Nou venit

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1
In privinta homosexualitatii eu sunt de acord cu religia. Mi-e nu mi se pare normal toata treaba asta cu relatia femeie-femeie si barbat-barbat.
Eu stiu una si buna:in primul rand Dumnezeu a creat pe Adam si pe Eva pentru a face copii. Sa luam logic: daca mai toata populatia ar fi homosexuala, ce continuitate ar mai avea omenirea? Adica eu stiu ca suntem prea multi pe Pamant, dar asa ceva nu e normal.
In al doilea rand, in Biblie homosexualitatea este considerata un pacat. In Sodoma si Gomora erau pline de pacate de acest gen, de natura sexuala si au ajuns cum au ajuns ... scrum.
Acum ... asta e parerea mea.


pus acum 15 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la